Jauno vyro ir jaunos moters, kurie yra fiziškai artimi, portretas

Priešlaikinė ejakuliacija – Ejaculatio praecox – ankstyva ejakuliacija

  • Vyrų serga 20-40 proc
  • daugelio nepatyręs kaip problemiškas
  • Sunku apibrėžti: mažiau nei dvi minutės nuo įsiskverbimo iki ejakuliacijos; ejakuliacija prieš arba per 15 sekundžių po prasiskverbimo; psichiškai nekontroliuojamas orgazmas; Problema išlieka mažiausiai 6 mėnesius
  • pirminė ir antrinė forma
  • vyresnio amžiaus vyrams taip pat yra šalutinis ligos poveikis
  • medicininiai, psichologiniai ir mechaniniai sprendimai

Priešlaikinė ejakuliacija (Ejaculatio praecox) – tiesiog gėdinga ar patologinė?

Priešlaikinė ejakuliacija arba ejaculatio praecox, priešlaikinė vyrų ejakuliacija, medicinos literatūroje vartojamas devyniasdešimt metų. Tačiau tik aštuntajame dešimtmetyje medicininiai tyrimai šia tema atsigręžė intensyviau. Statistiškai priešlaikinės ejakuliacijos dažnumą fiksuoti sunku. Čia, kaip ir kitų seksualinių problemų atveju, atskleisti nepavyksta dėl atitinkamo asmens gėdos. Tai paaiškina minėtų skaičių išsibarstymą. Teigiama, kad nuo 20 iki 40 vyrų iš šimto vyrų kenčia nuo priešlaikinės ejakuliacijos. Taigi priešlaikinė ejakuliacija turėtų būti laikoma labiausiai paplitusiu seksualiniu sutrikimu. Šiandien jis medicinoje priskiriamas prie orgazmo sutrikimų.

Mikelandželo sukurta nuogo Dovydo statula

Priešlaikinės ejakuliacijos (Ejaculatio praecox) apibrėžimas ir problema – „greito purslų“ problema

Apibrėžti priešlaikinę ejakuliaciją nėra lengva. Ypatingą vaidmenį atlieka individuali būsena. Kyla klausimas, kuo skiriasi greitas orgazmas, kuris suvokiamas kaip pasitenkinimas, ir priešlaikinė ejakuliacija. Iš esmės priešlaikinė ejakuliacija turi trukti ilgiau nei šešis mėnesius, kad apibrėžimo metodai įsigaliotų. Apibrėžimai apima: reguliariai tarp įsiskverbimo ir ejakuliacijos praeina mažiau nei dvi minutės. Išsiveržkite prieš įsiskverbimą arba per 15 sekundžių. Lytinių santykių metu vyras prieš ejakuliaciją negali atlikti daugiau nei septynių dubens smūgių. Šiandien labiausiai paplitęs apibrėžimas yra tas, kad vyras nekontroliuoja arba mano, kad jis nekontroliuoja savo ejakuliacijos ir tai suvokia kaip neigiamą. Kad partnerė, turinti normalų gebėjimą patirti orgazmą, negali pasiekti kulminacijos dėl šios vyro savybės ir tai suvokia kaip neigiamą. Taigi medicinos akcentu tampa pora ir jų seksualinė patirtis.

Jei nukentėjęs vyras dėl nesugebėjimo sulaikyti ejakuliacijos gali pakartotinai arba niekada nepatenkinti savo seksualinės partnerės, kuri yra „lėtesnė“ seksualinės kulminacijos atžvilgiu, tai gali lemti emocinį nukrypimą nuo „greito išpurškimo“, patirto kaip „seksualiai savanaudiškas“ – santykiai galiausiai žlunga dėl priešlaikinės ejakuliacijos.


Priešlaikinės ejakuliacijos formos (Ejaculatio praecox)

Skiriama pirminė ejaculatio praecox , kuri atsiranda nuo pirmojo lytinio akto, ir antrinė ejaculatio praecox. Antrinė ejaculatio praecox dažniausiai pasireiškia vyresnio amžiaus vyrams, dažnai tai yra šalutinis ligos poveikis. Erekcijos disfunkcija gali būti abiejų formų – pirminė daugiausia dėl psichologinių priežasčių, antrinė dėl fiziologinių priežasčių. Įprastas atvejis yra priešlaikinė ejakuliacija pirmą kartą lytiškai santykiaujant vyrui, pirmą kartą lytiškai santykiaujant su nauja partnere, pirmą kartą pasimylėjus po ilgo abstinencijos laikotarpio arba jei priešlaikinė ejakuliacija yra tik retas atvejis.


Greita pagalba priešlaikinei ejakuliacijai (Ejaculatio praecox)

Daugeliu šių atvejų padeda paprasta priemonė: prieš lytinį aktą masturbuokite, kad atleistumėte „pirmą spaudimą“. Šis susijaudinimo sumažinimas ypač veiksmingas jaunesniems vyrams, tačiau, žinoma, yra rizika, kad vyresni vyrai „nebeprasmiškai praras pudrą“, t. y. jie nebegalės ejakuliuoti ar net neturės erekcijos. Priešlaikinės ejakuliacijos priežastys ginčijamos, tačiau neabejotina, kad tai daugiafaktorinis sutrikimas. Psichika ir kūnas žaidžia kartu. Viena iš galimų priežasčių yra „perteklinis spermos kiekis“, kuris skatina išsiskirti, nes instinkto iškrovimas per masturbaciją gali pašalinti šią problemą.


Priešlaikinės ejakuliacijos (Ejaculatio praecox) diagnostika ir gydymas

Rekomenduojamas urologo apžiūra, sudarant ligos istoriją ir neįtraukiant ligų kaip galimos priežasties. Yra vaistų, kurie žymiai padidina įsiskverbimo trukmę. PDE-5 inhibitorius Sildenafil, kuris naudojamas stiprybės tabletėse Viagra, yra viena iš perspektyviausių veikliųjų medžiagų. Be to, padidėja gebėjimas turėti erekciją. Kaip kombinuotas gydymas, kartu su antidepresantais skiriamas PDE-5 inhibitorius. Kitais atvejais, pavyzdžiui, vartojant beta adrenoblokatorius, sumažėjęs gebėjimas ejakuliuoti yra šalutinis poveikis, kuris naudojamas medicinoje priešlaikinės ejakuliacijos atveju. Rinkoje yra anestetikų, mažinančių varpos jautrumą. Tačiau čia taip pat sumažėja potraukis vyrui arba dėl netinkamos dozės ir vėlesnės makšties sienelės anestezijos prarandamas ir moters troškimas. Prezervatyvai, kurių viduje yra anestetiko, užtikrina, kad partneris nepraras pojūčių. Dubens dugno pratimai pasirodė esąs dar vienas pasirinkimas – taip pat ruošiamasi stiprinti ten esančius vadinamuosius „potencijos raumenis“. „Start-stop“ metodas yra skirtas tam, kad ejakuliacijos kontrolė būtų išmokstama. Vyras masturbuojasi ir ne kartą priartėja prie ejakuliacijos ribos, kad pažintų „negrįžimo tašką“, slenkstį prieš ejakuliaciją ir galiausiai jį išstumtų. „Suspaudimo technikoje“ pagal Masters ir Johnson, partnerio pratimą, moteris nykščiu spaudžia apatinę gaktos dalį, rodomąjį ir vidurinįjį pirštus virš ir po vainikiniu gaktos grioveliu. Kai ejakuliacija yra neišvengiama, erekcijos varpai daromas spaudimas, kad trumpam suspaustų šlaplę ir sustabdytų spermos ejakuliaciją. Čia būtinas pasitikėjimas ir eksperimentavimas. Vis dažniau penio plėtikliai sėkmingai naudojami ir priešlaikinei ejakuliacijai.

Tekstai šioje svetainėje buvo automatiškai išversti iš vokiečių kalbos. Originalų tekstą galite rasti adresu: www.penimaster.de/Penis/vorzeitige-ejakulation.html