Jauno vyro ir jaunos moters, kurie yra fiziškai artimi, portretas

Varpos higiena

  • Tarp apyvarpės ir galvutės susidaro smegma : riebalinių liaukų išskyros, oda, šlapimas ir spermos likučiai
  • itin nemalonaus kvapo
  • bakterijų dauginimosi terpė
  • Pavojus sveikatai: varpos ar šlaplės uždegimas; kraštutiniais atvejais kancerogeniškas
  • Pavojus užsikrėsti seksualiniu partneriu
  • Valymas: 1-2 kartus per dieną drungnu vandeniu ir geriausia bekvepiu, neutraliu pH muilu
  • Vis dar rekomenduojama šalinti gaktos plaukus keliaujant į šalis, kuriose yra prastos higienos sąlygos nuo gaktos utėlių
  • Apipjaustymas negali pakeisti įprastų higienos priemonių

Varpos ir lytinių organų higiena

Vartant populiarius moterų žurnalus, lengvai susidaro įspūdis, kad Homo sapiens vyrai, žiūrint iš savo kolegų moterų, kūno higieną ir ypač varpos higieną mato kaip sritį, kurią reikia tobulinti. Dar reikia pamatyti, kiek klišės apie didėjantį tiražą tik kartojasi. Galima sakyti, kad kasdienė varpos higiena turėtų būti tokia pat natūrali, kaip ir dantų valymas. Nes galūnės švaros stokos pasekmės gali būti nuo nemalonių iki pavojingų sveikatai.

Mikelandželo sukurta nuogo Dovydo statula

Intymaus varpos kvapo vystymasis

„Smegma“ skamba nemaloniai, nors žodis graikiškai reiškia tiesiog „muilas“. Smegma yra susijusi su muilu tik tuo, kad muilas pašalina smegmą. Tačiau kaip atsiranda ši šviesiai geltona, lipni ir tepalą primenanti masė, besikaupianti po varpos apyvarpe? Žmogaus oda turi riebalines liaukas, taip pat ir vyriškas organas. Smegma atsiranda, kai po apyvarpe susikaupia riebalinių liaukų išskyros, be to, po apyvarpe kaupiasi negyvos odos ląstelės, šlapimo ir spermos likučiai. Kai apyvarpė atstumiama atgal, tai staiga išskiria itin stiprų ir bjaurų kvapą – vargu ar yra gėdingesnio ir veiksmingesnio uoslės „erotinio žudiko“. Jei esate nešvarus šioje intymiausioje vietoje, jūsų seksualinis partneris tiesiogine to žodžio prasme „nebeuos“ jūsų kvapo.


Pavojus sveikatai dėl smegmos

Tačiau nemalonus kvapas neturėtų būti vienintelė motyvacija pašalinti smegmą, o dar geriau – neleisti jai atsirasti. Smegma yra ideali terpė daugintis bakterijoms, kurios iš esmės kelia pavojų sveikatai. Be galimo varpos ar šlaplės uždegimo, kraštutiniais atvejais gali išsivystyti navikas. Vadinamoji varpos karcinoma yra labai reta. Tačiau net ir lengvai mediciniškai gydomi uždegimai yra pakankamai nemalonūs, kad būtų rimtas argumentas dėl rūpestingos varpos higienos.

Beje, smegma nėra problema, su kuria susiduria tik vyriškoji lytis. Moterims smegma taip pat išsivysto odos raukšlėse tarp vidinių ir išorinių lytinių lūpų bei klitorio.


Kaip veikia varpos higiena

Penio higiena – tai kasdienis sąmoningai atliekamas valymo ritualas, kurio metu apyvarpė atitraukiama kiek įmanoma atgal. Po to atliekamas kruopštus valymas vandeniu ir mechaninis įtrynimas skalbimo šluoste, todėl ypač atsargiai reikia nuvalyti apyvarpės tvirtinimo tašką ant galvos. Pageidautina naudoti drungną vandenį, nes jis valo geriau nei šaltas. Tačiau esamai smegmai pašalinti vien vandens neužtenka (žr. aukščiau), tam būtinas muilas arba dušo želė. Renkantis jį reikia šiek tiek atsargumo. Kadangi tai pati jautriausia vyro kūno vieta, reikėtų naudoti švelnią, odai nekenksmingą valymo priemonę. Neutralaus pH kūno prausiklis yra geras pasirinkimas. Pagrindinis pirkimo principas gali būti toks: kas tinka kūdikių odai, atpalaiduoja ir geriausiam vyro kūriniui.

Kadangi vidutiniam vidurio europiečiui rytas yra didžiojo apsivalymo metas, o vakaras žymi erotinio ar seksualinio aktyvumo viršūnę, vyrai neturėtų apsiriboti vienkartine kasdiene penio higiena. Prieš pasiekiant erotinį piką, aukščiau aprašytą valymą reikia atlikti dar kartą. Pirma, siekiant išvengti galimų mikrobų perdavimo seksualiniam partneriui ir, antra, todėl, kad (ypač oralinis) seksas yra daug patrauklesnis, jei laikomasi tinkamos higienos.

Po plovimo kitų priežiūros priemonių naudoti nebūtina. Jei pageidaujama, gydytojai rekomenduoja kremą su jojobos ekstraktais. Pasiteisino ir kūdikių aliejus, kuris labai greitai susigeria ir atpalaiduoja odą. Stipriai kvepiančios priežiūros priemonės gali ne tik sudirginti gaktą, neretai seksualinis partneris „kvepiantį“ penį suvokia kaip „nevyrišką“. Taip pat reikia nepamiršti, kad natūralūs sekso kvapai turi didelę įtaką abipusei traukai, kurios dirbtiniai kvapai neturi. Todėl idealus rezultatas yra malonus, santūrus priežiūros kvapas, su kuriuo varpa atrodo neutrali ir gerai prižiūrima, todėl išlieka vyriška. Naudoti varpą po skutimosi ar kvepalų visai nerekomenduojama. Šie stiprūs kvapai ne tik išvaro kiekvieną subtilią vyro „asmeninę natą“ lytinių organų srityje, bet dažnai turi ir itin kartaus skonio – oralinio sekso metu.

Gaktos plaukų skutimas paprastai matomas tik estetiniu ar erotiniu aspektu. Iš pradžių tai buvo mažiau apie intymų skutimąsi, o apie išbandytas ir patikrintas priemones, skirtas užkirsti kelią gaktos utėlių užkrėtimui. Atrodo, kad gaktos utėlės Europoje nebėra problema. Keliautojams, o ypač erotiniams pasaulio keliautojams, viskas gali būti kitaip. Dėl lytinių organų srities artumo prie išangės, t. y. išangės, rūpestinga higiena tampa dar svarbesnė. Kiekvienas, kuris taip pat daug geria, praplauna šlaplę ir taip sumažina galimą bakterijų užkrėtimą su vėlesnio uždegimo rizika – varpos higiena iš vidaus.


Higiena ant apipjaustyto varpos

Pašalinus apyvarpę, varpos apipjaustymas iš esmės užkerta kelią smegmos atsiradimui ir su tuo susijusioms problemoms (žr. aukščiau), todėl medicininiu požiūriu apipjaustymas dažnai atrodo naudingas. Tačiau reguliari higiena taip pat būtina apipjaustytam peniui, nes priešingu atveju čia taip pat gali atsirasti bakterijų užkrėtimas su atitinkamomis neigiamomis pasekmėmis.

Tekstai šioje svetainėje buvo automatiškai išversti iš vokiečių kalbos. Originalų tekstą galima rasti adresu: www.penimaster.de/Penis/penishygiene.html