Jauno vyro ir jaunos moters, kurie yra fiziškai artimi, portretas

Varpos nuokrypis - Induratio penis plastica - varpos kreivumas

  • Varpos kreivumas gali būti įgimtas arba atsirasti vėliau spontaniškai (dažniausiai dėl Induratio penis plastica (IPP)).
  • varpa beveik visada yra šiek tiek išlinkusi
  • įgimtas kreivumas gali būti susijęs su šlaplės formavimosi yda
  • IPP gali atsirasti spontaniškai
  • Priežastis nebuvo aiškiai išaiškinta arba galimi keli veiksniai
  • chirurginis gydymas dažniausiai vyresniems nei 50 metų
  • vis dažniau naudojami varpos tempimo prietaisai varpos kreivumui

Varpos nuokrypis – apibrėžimas ir apžvalga

Įgimta ar įgyta vyriško organo liga vadinama varpos nukrypimu. Jis pasireiškia varpos erekcijos būsenoje kaip ašies nuokrypis arba kreivumas. Daugeliu atvejų įgytą varpos nukrypimą sukelia induratio penis plastica (IPP). Klinikinis vaizdas buvo aprašytas dar 1561 m. Tačiau būtent Francois de la Peyronie, asmeninis Prancūzijos karaliaus Liudviko XIV gydytojas, 1743 m. pavertė induratio penis plastica mediciniškai aiškiai apibrėžta liga, todėl terminas „Peyronie liga“ dažniausiai vartojamas angloamerikiečių srityje. Svarbu žinoti, kad induratio penis plastica nėra piktybinė liga!

Mikelandželo sukurta nuogo Dovydo statula

Varpos nukrypimas / varpos kreivumas: simptomai

Vyriška varpa yra tobulai tiesi tik išskirtiniais atvejais. Daugumos vyrų susijaudinus jis lenkiasi aukštyn, žemyn arba į šoną. Varpos nukrypimas gali pasirodyti kaip tam tikras stačiasios galūnės įlinkimas, tačiau jis taip pat gali turėti įtakos visos galūnės „išlygiavimui“. Įgimtas vadinamasis įgimtas varpos nukrypimas skirstomas į formas su šlaplės apsigimimais ir formas be jų. Šlaplės apsigimimas yra epispadijos ir hipospadijos atveju. Tokiais atvejais šlaplės anga yra užpakalinėje varpos pusėje arba apatinėje varpos pusėje. Kai nėra šlaplės apsigimimų, daugeliu atvejų pacientams nėra simptomų.

Varpos deviacijos diagnozė dažniausiai nustatoma brendimo metu. Induratio penis plastica atveju pagrindiniai pokyčiai yra tarp tunica albuginea ir corpora cavernosa. Tunica albuginea yra tvirtas įtempto jungiamojo audinio apvalkalas, kuris, be kita ko, supa varpos erekcijos audinį. Corpora cavernosa sudaro du iš trijų kaverninių varpos kūnų. Čia susidaro sukietėjimai, vadinamieji pluoštiniai įdubimai, kurie gali būti jaučiami kaip plokštelės ar mazgai ir yra atsakingi už varpos nukrypimą. Apčiuopiama sukietėjusi plokštelė taip pat žinoma kaip apnašas. Induratio penis plastica gali atsirasti praktiškai per naktį, be kita ko, dėl flebito varpos srityje. Uždegiminėje stadijoje mazgeliai ir apnašos vis dar yra gana minkšti, vėliau jie sukietėja lėtinėje stadijoje.


Varpos nuokrypis / varpos kreivumas: priežastys

Medicininiais tyrimais nėra aiškios induratio penis plastica priežastys. Iš esmės ši liga nėra neįprasta. Pagal statistiką, serga vienas iš 1000 vyresnių nei 40 metų vyrų. Padaugėjo įgimtų varpos nukrypimų atvejų. Tačiau tai nereiškia, kad šia liga sergančių berniukų gimsta daugiau, o atviresnis santykis su seksualumu apskritai ir pagerėję gydytojo ir paciento santykiai leidžia atskleisti problemas, kurios anksčiau buvo slepiamos. Laikinas androgenų trūkumas vaisiaus vystymosi metu yra atsakingas už įgimtą, įgimtą varpos nukrypimą. Induratio penis plastica išsivystymas paaiškinamas daugeliu teorijų, kurios dar negavo visuotinio pripažinimo. Iš esmės su šia liga siejami kraujagyslių pakitimai, smulkiausios traumos lytinių santykių metu, autoimuninės reakcijos ar medžiagų apykaitos sutrikimai.

Kai kuriais atvejais nario sužalojimas lytinio akto metu yra aiškiai pastebima vėlesnio varpos nukrypimo priežastis. Viena teorija teigia, kad varpos nuokrypis (IPP) gali turėti įvairių priežasčių, tačiau tokios būklės išsivystymą lemia paveldimi veiksniai. Ryšys tarp induratio penis plastica ir podagros ar cukrinio diabeto ligos yra statistiškai reikšmingas. Vidutinis vyrų , kuriems atliekama induratio penis plastica operacija, amžius yra daugiau nei 50 metų. Nukentėję vyrai paprastai yra penktąjį ar šeštą gyvenimo dešimtmetį. Įgimtas varpos nukrypimas gydomas daug ankstesniame amžiuje, o operacijos dažniausiai neišvengiama.


Varpos nukrypimas / varpos kreivumas: gydymas

Kalbant apie įgytą varpos nuokrypį, kyla du pagrindiniai klausimai: ar kreivumas blogėja? Ar su juo įmanomas neskausmingas ir pasitenkinimą teikiantis lytinis aktas? Jei į pirmąjį klausimą galima atsakyti ne, o į antrąjį – taip, medicininis gydymas nėra būtinas. Bendras vaizdas nėra visiškai aiškus. Medicinos statistika rodo, kad nuo 80% iki 100% sergančių vyrų skundžiasi skausminga erekcija. Tačiau galima daryti prielaidą, kad būtent šis skausmas verčia nukentėjusįjį kreiptis į gydytoją.

Visi kiti nemato problemų dėl savo varpos nukrypimo. Nukentėjusių vyrų partneriai taip pat, matyt, nemato problemų dėl savo seksualinio partnerio anatominio „nenormalumo“; dažniausiai pranešama, kad prasiskverbiantis varpas dirgina makštį „nepažįstamoje vietoje“. Kai kuriais atvejais atrodo, kad tam tikras seksualines padėtis apsunkina varpos nukrypimas. Gydytojas turi įvairių variantų, kaip gydyti varpos nukrypimą. Didelės vitamino E dozės yra skiriamos tablečių pavidalu, kad ištirptų randų audinys po traumos. Be to, sukietėjęs audinys sunaikinamas ultragarsu. Kitas gydymo būdas yra minkštųjų audinių rentgeno spinduliuotė. Operacijos metu gali būti naudojamos dvi technikos. Varpos išlinkimui mažinti vis dažniau naudojami ir penio tempimo prietaisai .

Tekstai šioje svetainėje buvo automatiškai išversti iš vokiečių kalbos. Originalų tekstą galite rasti adresu: www.penimaster.de/Penis/penisdeviation-penisverkruemmung.html