Jauno vyro ir jaunos moters, kurie yra fiziškai artimi, portretas

Varpos ir falo kultūros istorija

  • Varpos moralės istorijos ir religijos studijų dalykas
  • Falas = stačias varpas
  • Gyvybingumo ir jėgos ženklas
  • Emancipacijos judėjimas: apibrėžė varpą kaip ginklą prieš moteris
  • Faktinis naudojimas kaip ginklas karo zonose prieš civilias moteris (užsakyti išžaginimai)
  • religijose taip pat kaip neigiamos galios simbolis (pvz., stiprus velnias krikščionybėje)
  • kaip kūrybinis įrankis ir kovos galios simbolis

Varpos kultūros istorija - fonas

Varpos kultūros istorija yra papročių istorijos ir religijos studijų dalis. Griežtai kalbant, kalbama apie falą, kaip ir varpą, kai jis stovi. Išsamus temos svarstymas viršytų turimą erdvę, nebent būtų norima ja užpildyti visą biblioteką. Todėl galima pažvelgti tik į atskirus aspektus.

Mikelandželo sukurta nuogo Dovydo statula

Varpos ir falo simbolika

Istorinis lankas driekiasi nuo priešistorinės falo, kaip gyvybingumo ir galios ženklo, simbolikos iki emancipacijos aukštosios fazės ideologinių kovų, kurios gali būti datuojamos maždaug 1970 m. Radikalusis feminizmas, tik norint paminėti Mary Daly vardą, falą įvardijo kaip patriarchato, su kuriuo reikia kovoti, išraišką, t.y. vyrų dominavimą. Žvelgiant atgal, šis požiūris mažai skyrėsi nuo įkyrių mačo požiūrio – žmogus save apibrėžia falu. Priešingu atveju jis būtų „šnipas“. „Tikras vyras“ pagal šį apibrėžimą yra medžiotojas, jo grobis yra moterys, o jis jas žudo savo „stūmokliu“ arba „ietimi“ – abu paplitę falo eufemizmai. Kraštutinės feminizmo apraiškos varpą supranta taip pat – kaip ginklą, kurį vyras nukreipia prieš moterį ir kurį visuomenė turi nukenksminti.


Penis kaip ginklas

Tiesą sakant, šio vertinimo negalima visiškai atmesti. Falo kaip ginklo panaudojimas kare dažnai gali būti užfiksuotas dokumentais: pavyzdžiui, per Kuveitą 1991 m. Irakui okupavus, 1992 m. per Jugoslavijos konfliktą daugiausia prieš musulmones moteris, 1994 m. žudynių tutsių populiaciją Ruandoje. , per vis dar vykstančias kovas Konge (2008). Stebėtina, kad šiais atvejais šiuolaikinė jėgos politika tarsi derinama su mitiniu lygmeniu – kas „valdo“ ir žemina moteris, tas valdo ir pajungia šalį.


Moters varpos fiksacija

Tačiau varpos fiksavimas jokiu būdu nėra grynai vyriškas atributas. Jei tokį itin sėkmingą serialą kaip „Seksas ir miestas“ suprantame kaip socialinio jautrumo seismometrą, tai postfeminizmo laikais, atrodo, buvo aiškus fiksavimas ties moters peniu. Nėra kito būdo paaiškinti, kodėl šio televizijos serialo herojai maždaug kas dešimt sekundžių vartoja žodį „gaidys“ vyriškiems lytiniams organams. Iš šio pradinio svarstymo varpos kultūros istorijai aiškėja vienas faktas – varpos ar falo reikšmė beveik nepasikeitė. Vienintelis dalykas, kuris pasikeitė per tūkstantmečius, yra jo vertinimas. Tačiau nuomonė, kad teikti falui neigiamus ženklus buvo XX amžiaus pabaigos privilegija, kurią paveikė feministinė įtaka, yra klaidinga.


Varpos ir falo reikšmė religijoje ir senovėje

Krikščionybė su savo seksualiai priešiškomis – ar bent jau seksualiniu nepasitikėjimo – tendencijomis, kurių negalima peržaisti, ne kartą vyriškame naryje atpažino fizinę žmogaus vargo išraišką žemiškosios egzistencijos ašarų pakalnėje. Velnias buvo tinkamai apdovanotas potencijos atributais. Tai apima ožkos kojas, taip pat falą, kuris dažnai vaizduojamas. Kraštutinis vyrų falinio nerimo pavyzdys yra graikas tėvas Originesas, kuriam jauname amžiuje buvo atlikta „visiška operacija“.

Akmens amžiaus paveiksluose jau galima rasti figūrų su stačiais peniais. Kai kurios linijos vaizduoja ejakuliuotą spermą.. Šamanų ar genčių burtininkų vaizdavimo kontekste falas turėjo turėti gyvybingumo ir galios reikšmę. Kaip jau buvo nurodyta pirmiau, šie du terminai turi būti registruojami nuosekliai. Kadangi vaizduojamos ceremonijos buvo skirtos medžioklės sėkmei, su jomis siejamos ir sudėtingos „vaisingumo“, „gyvybės“ bei „išlikimo ir pastovumo“ reikšmės. Mito lygmeniu falas yra pats kūrybos įrankis. Kai graikų dievas Kronosas pjautuvu išlaisvina savo tėvą Uraną, jis perima valdžią labai fundamentaliame fiziniame lygmenyje.

Induizmas žino lingą, dievo Šivos falo simbolį, kaip kulto garbinimo objektą. Senovės Egipto paveiksluose ir reljefuose pavaizduotos dievybės su stačiais nariais. Netgi senovės Egipto obeliskai interpretuojami kaip faliniai simboliai. Ozyrio kultas visų pirma buvo glaudžiai susijęs su falo simbolika. Senovės Graikijoje čia reikėtų paminėti Demetros ir Dioniso vaisingumo kultus. Priapuso statulos buvo vaizduojamos su falu, o komedijose aktoriai buvo su didelėmis stačios penio kopijomis.

Su krikščionybe falinė simbolika išnyko į demoniškumo, nakties ar velniškumo foną. Savo ruožtu madoje buvo stipriai pabrėžta vyriška gaktos sritis – lansquenet aprangoje esantis dėklas nurodo dvigubą falo funkciją – saugo nuo nelaimių ir simbolizuoja žmogų – taigi ir kovinį meistriškumą.

Tekstai šioje svetainėje buvo automatiškai išversti iš vokiečių kalbos. Originalų tekstą galite rasti adresu: www.penimaster.de/Penis/penis-kulturgeschichte.html