Jauno vyro ir jaunos moters, kurie yra fiziškai artimi, portretas

Minipenis – mikropenis: per mažas varpas

  • Mikropenis: medicininė išvada
  • standus: mažiau apie 7 cm, suglebęs: mažesnis apie 3 cm
  • Priežastis: neaiški
  • naujagimių serga apie 0,6 proc
  • didelis psichinis stresas
  • lytinių santykių problemos
  • gali erzinti seksualinius partnerius
  • Ankstyvas aptikimas leidžia pradėti gydymą hormonais
  • veiklos galimybes

Mikropenis – minipenis: iš tikrųjų ar subjektyviai per mažas varpas

Medicina supranta, kad mikropenis yra ypač mažas arba gerokai mažesnis už vidutinį penį. Šnekamojoje kalboje šis vyriško lytinio organo neišsivystymas (hipogenitalizmas) vadinamas minipeniu, todėl varpos, kurios neatitinka medicininio mikrovarpos apibrėžimo, dažnai taip pat turi niekšybę vien dėl to, kad jų dydis nėra didesnis nei vidutinis. Mikropenis, kaip medicininis radinys, neturi nieko bendra su subjektyviu daugelio vyrų , kuriems penis atrodo per mažas, jausmu – net jei nario matmenys iš tikrųjų yra keliais centimetrais mažesni už tariamą ar tikrąją vidutinę vertę .

Mikropenis yra vienas iš vadinamųjų interseksualių sindromų arba varpos (paveikiančių varpą) ligų, įskaitytų. Serga apie 0,6 procento visų vyriškos lyties naujagimių – taigi kas šimtas septyniasdešimtas berniukas.

Siekiant atremti įtarimą dėl diskriminacijos ir nepakenkti susijusiems vyrams, anksčiau įprastas, bet neaiškus terminas „interseksualumas“ (pagal mikropenis įkūnija lytinę būseną kaip „ne moteris ir ne vyras“). turinio atžvilgiu dabar vengiama. Nes vyrai, turintys mikropenį, savo seksualinėje tapatybėje dažniausiai jaučiasi kaip tikras vyras – o ne kaip abiejų lyčių „mišinys“ (vulgo: hermafroditas) arba kaip „lytis netinkamame kūne“ (translytis).

Mikelandželo sukurta nuogo Dovydo statula

Kada varpa yra minipenis / mikropenis?

Mikropenio apibrėžimas, kiek jis išreiškiamas ilgiu, yra dviprasmiškas. Kai kuriuose leidiniuose suaugusio žmogaus penis, kurio dydis erekcijos metu yra mažesnis nei septyni centimetrai, vadinamas mikropeniu. Suglebusiam varpai trumpesnis nei 2,5 centimetro ilgis, kitur mažesnis nei 3,8 centimetrai laikomas mikrovarpos buvimo ženklu. Norint nustatyti reikiamą ilgį, vyriškos lyties narys matuojamas ištemptas arba stačias nuo gaktos kaulo iki varpos galo. Matavimo rezultatas čia beveik identiškas. Nes sustingęs penis yra toks pat ilgas, kaip ištemptas ir suglebęs. Vertinant suaugusio vyro varpą daroma prielaida, kad kitu atveju normalus fizinis ir seksualinis vystymasis. Vaikams statistinis vidurkis naudojamas norint nustatyti, ar reikia diagnozuoti mikrovarpą.


Per mažo varpos fiziologinės priežastys

Minėto mikropenio priežastis gali būti daugybė ligų, tačiau kai kuriais atvejais net medicina negali rasti priežasties. Šiuo atveju tai vadinama „idiopatiniu“ (savaime susikurtu) sutrikimu. Iš esmės manoma, kad hormonų trūkumas nėštumo metu yra atsakingas už nepakankamą varpos išsivystymą. Kadangi statistika rodo, kad gimdymų su mikropeniu daugėja, aplinkoje (pvz., maiste) esančios cheminės medžiagos gali būti laikomos priežastimis.


Psichologiniai mini varpos aspektai

Mikropenis gali reikšti didelę psichologinę naštą – nuo to momento, kai nukentėjęs berniukas suvokia, kad „lemiamąja vieta“ yra „sukurtas kitaip“. Čia reikia pasakyti, kad daugelis vyrų, kurie subjektyviai jaučia, kad jų penis yra per mažas, savo varpos kompleksų pradžią datuoja vaikystėje ir paauglystėje. Suprantama, kad tyčiojimasis iš penio ir jo dydžio yra populiari vaikų ir jaunimo tema, kuri net iki senatvės gali nuskambėti normaliai išsivysčiusiems vyrams. Tokie juokeliai apie varpą (pvz., duše po mankštos) gali pakenkti sveikam berniuko varpos vystymuisi, kaip apibrėžia medicina.


Mini penio poveikis seksualumui ir patrauklumui

Lytinis aktas, prasiskverbiantis į lytinio partnerio makštį (makštį), įmanomas tik ribotai naudojant mikropenį, nes dėl vertikalaus dubens traukos judesio prarandamas abiejų organų kontaktas. Be to, moterų, kurių makštis anatomiškai santykinai siaura, lytėjimo pojūtis „būti išsipildęs“ taip pat yra labai ribotas dėl mažo varpos tūrio.

Nors makštį jau galima paviršutiniškai patenkinti stimuliuojant klitorį (pvz., pasitenkinimu oraliniu būdu; kunilingas), vargu ar galima nuginčyti minimalaus būtino varpos dydžio svarbą maloniam partnerio potyriui. Čia vaidina ne tik mechaniniai, bet ir psichologiniai aspektai. Nes mažas penis tam tikromis aplinkybėmis gali sugesti kaip pagrindinis seksualinio partnerio vizualinis stimulas, taigi ir savo, kaip noro mylėtis su tuo asmeniu palaikytojo, funkcijos – arba sunaikinti pirminį jo poreikį per asociacijas su vaiko peniu ar fiziologinis apsigimimas. Šnekamojoje kalboje tai yra „išjungti“ partnerio atributas, t.y. toks, kuris kenkia seksualiniam potraukiui. Kitaip tariant, mažas penis kai kuriems seksualiniams partneriams daro tokį patį poveikį kaip blogas burnos kvapas, suglebusios krūtys ar kūno kvapas: „noras poruotis“ mažėja dėl fizinių savybių, kurios suvokiamos kaip nepatrauklios.

Tai skamba žiauriai, bet iš tikrųjų seksualinis patrauklumas turi mažai ką bendro su didingu idealu, kad kiekvienas žmogus turi būti mylimas ir geidžiamas dėl savęs, o ne dėl fizinių pranašumų. Tai dažnai karti patirtis, kurią patiria vyrai, kurių peniai yra per maži. Nes kas seksualiai patrauklu ar ne, sprendžia ne smegenys su intelektu, o apatinės limbinės smegenų sritys, kurios paprasčiausiai sutvarko biologiškai naudingą vyro seksualinį partnerį: platūs pečiai, iškilus smakras, mažai riebalų (ne per maža). ) varpos.


Mikrovarpos / minivarpos terapijos

Šiandienos požiūriu, žvelgiant į ligos istoriją, galima apibūdinti tris terapinius mikrovarpos gydymo metodus.

Vaikams ir paaugliams hormonų, tokių kaip testosteronas, skyrimas lėmė beveik normalų varpos augimą. Vaikai neturėjo tapatybės problemų, susikūrė normalų lytinį gyvenimą ir jau suaugę galėjo užauginti vaikus. Taigi hormonų terapija tapo naujausia paauglių medicina.

Dabartinis ir pagrįstai prieštaringas metodas negali būti priimtas kaip mikrovarpos terapija griežtąja prasme: remiantis teorine prielaida, kad vaikai, turintys mikrovarpą, niekada negalės rasti vyriškos tapatybės, jau nekalbant apie normalų heteroseksualų seksualinį gyvenimą, mikropenis buvo pašalintas chirurginiu būdu, susidarė dirbtinė makštis ir (buvęs) berniukas pasiruošė gyvenimui kaip (nevaisinga) mergina.

Faloplastikos pagalba galima chirurginiu būdu sukurti visiškai funkcionalų, beveik normalaus dydžio penį. Šiame kontekste tiksliau kalbama apie „penoidą“, į penį panašus vyriškos lyties atstovas, tinkamas lytiniams santykiams.

Fibulinė faloplastika buvo sukurta 1990-ųjų pradžioje. Varpą sudaro kaulai ir blauzdos kaulo, šeivikaulio, audinių dalys. Rezultatas iš esmės atitinka funkcinius ir estetinius reikalavimus – pacientas gali šlapintis ir turėti lytinių santykių. Pastaruoju atveju užtikrinama ir mechaninė galimybė, ir jutiminis malonumas.

Fibulinė faloplastika yra medicinos standartas ne tik vyrams, turintiems mikrovarpą, bet ir tiems, kurie neteko penio dėl ligos ar nelaimingų atsitikimų arba transseksualų operacijų metu.
Kitu chirurginiu būdu audinys pašalinamas iš paciento dilbio. Jis dedamas kaip vamzdelis aplink mikrovarpą, tuo pačiu metu varpos galiukas perkeliamas ant tokiu būdu pailginto varpos koto. Nervų ir kraujagyslių veikla kiek įmanoma nenutrūksta. Norint atlikti normalius lytinius santykius, pacientams taip pat įdedamas varpos protezas.


Tai ne tik apie varpos dydį

Gyvename visuomenėje, kuri, rinkdamasi partnerį, atsižvelgia tiek į fizinius, tiek į socialinius pranašumus: humorą, pvz. B. Dažnai veikia kaip afrodiziakas, ypač moterims. Todėl kai kuriais atvejais galima kompensuoti mažą varpą, o seksualinis partneris vis tiek gali būti patenkintas. Vyrai, turintys mikropenį, gali patenkinti savo seksualinę partnerę, kuri priima šį anatominį ypatumą, pasitelkdami seksualinę fantaziją ir norą eksperimentuoti be įsiskverbimo. Nepaisant to, nukentėjusieji dažnai skundžiasi, kad dėl savo fizinio „ypatumo“ nėra pajėgūs ilgalaikiams santykiams.

Tekstai šioje svetainėje buvo automatiškai išversti iš vokiečių kalbos. Originalų tekstą galite rasti adresu: www.penimaster.de/Penis/minipenis-mikropenis.html