Jauno vyro ir jaunos moters, kurie yra fiziškai artimi, portretas

varpos apipjaustymas (apipjaustymas)

  • Apipjaustymas: dalinis arba visiškas apyvarpės pašalinimas
  • Mediciniškai skirtas apyvarpės susiaurėjimui
  • Kilmė: žmonių aukų pakeitimas akmens amžiuje
  • Šiandien dėl higienos, religinių ar estetinių priežasčių
  • Apipjaustymo dažnis: JAV: apie 50%; Afrika apie 80 proc., Europa, Azija, Lotynų Amerika: apie 15 proc.
  • Švaros privalumus gali kompensuoti reguliari varpos higiena
  • mažesnė rizika susirgti varpos vėžiu ir ŽIV
  • Glans jautrumo sumažėjimas, galbūt teigiamas dėl ejaculatio praecox, galbūt neigiamas su bendrai susilpnėjusiu gebėjimu stimuliuoti
  • Apyvarpės jutimo ląstelių praradimas sumažina varpos erotinį jautrumą

Varpos apipjaustymo (apipjaustymo) variantai ir rizika

Iš esmės varpos apipjaustymas turi religinį ir medicininį aspektą. Poveikis seksualumui taip pat gali būti apibendrintas pagal bendrąjį medicinos terminą. Medicininiu požiūriu apipjaustymas – tai dalinis arba visiškas apyvarpės pašalinimas taikant vietinę ar bendrąją nejautrą. Galimas variantas – „Plastibell metodas“, kai apyvarpė užrišama virš plastikinio varpelio ir po kelių dienų nukrenta. Tačiau ne visada įmanoma naudoti šį metodą. Procedūrą atlieka urologas ir jos rizika yra tokia pati kaip ir bet kuri operacija. Tai gali būti alerginė reakcija į naudojamą anestetiką, skausmas, patinimas arba atsitiktinis galvos sužalojimas.

Mikelandželo sukurta nuogo Dovydo statula

Kai mediciniškai būtina apipjaustyti varpą

Viena iš medicininių apipjaustymo indikacijų yra apyvarpės susiaurėjimas arba fimozė, kuri būdinga kūdikiams ir mažiems vaikams kaip fiziologinė fimozė, tačiau 99% atvejų išauga. Suaugusiųjų apyvarpės įtempimas gali sukelti sunkumų standinant narį, nes atsiranda skausmas. Kartais sustingus galūnei apyvarpės atitraukti atgal neįmanoma. Šlapinant šlapimo srovę nukreipia apyvarpė arba ant apyvarpės susidaro „balionas“. Jei susiaurėjusi apyvarpė visam laikui atitraukiama virš gaktikaulio, gali atsirasti susiaurėjimas, kuris medicinoje vadinamas „parafimoze“. Viena kalba apie „ispanišką apykaklę“.


Varpos apipjaustymo dažnis

Maždaug pusė visų naujagimių Jungtinėse Valstijose yra apipjaustyti. Tai įprasta priemonė, neturinti religinio pagrindo, bet skirta higieniniam apipjaustymo poveikiui . Tačiau kol kas, atrodo, vis stiprėja nuomonė, kad ši nauda sveikatai iš esmės įmanoma be apipjaustymo. Pagrindinis klausimas yra toks: kodėl gamta sukūrė žmogų su apyvarpe, jei ji turėjo būti visiškai nenaudinga? Afrikoje apipjaustytų vyrų skaičius siekia apie 80 proc. Vakarų Europoje, Azijoje ir Lotynų Amerikoje statistika rodo labai mažą skaičių – apie 15 proc.


Varpos apipjaustymo privalumai ir trūkumai

Statistiškai apipjaustymas turi tam tikrų privalumų. Reikšmingiausias varpos vėžio rizikos veiksnys yra neapipjaustymas – nors pati ši liga yra labai reta. Rizika užsikrėsti ŽIV taip pat žymiai mažesnė, kai apipjaustyta apyvarpė. Štai kodėl apipjaustymą rekomenduoja Pasaulio sveikatos organizacija ir propaguoja kai kuriose Afrikos šalyse. Mažesnė užsikrėtimo tikimybė visiškai nereiškia saugumo. Apgaulingas saugumo jausmas dažnai pakeičia teigiamą poveikį. Prieštaringa, ar vyrų apipjaustymas gali užkirsti kelią gimdos kaklelio vėžiui partneriui. Be estetinio aspekto, kaip apipjaustymo privalumas minimas ir seksualinis aspektas. Neapsaugoto gaktikaulio trynimas į apatinius sumažina jautrumą, o tai savo ruožtu gali privesti prie užsitęsusių lytinių santykių.

Apskritai apipjaustyto nario judėjimas makštyje turėtų būti malonesnis abiem partneriams. Atrodo, kad priešlaikinė ejakuliacija yra mažesnė apipjaustytų vyrų problema. Priešinga pozicija atkreipia dėmesį į tai, kad „mažesnis galvos jautrumas“ reiškia ne ką kita, kaip jautrumo praradimą erotiškai imliausioje vyro kūno vietoje. Todėl būtų galima kelti esminį klausimą, kodėl vyras turėtų atimti iš savęs šią jautrumo formą, kad galbūt pasiektų didesnių laimėjimų seksualinėje srityje. Nepaisant to, išlieka faktas, kad vyresnio amžiaus vyrams, kurių stiprumas yra atitinkamai mažesnis, dėl mažesnio jautrumo gali pasunkėti erekcija.


Varpos apipjaustymo istorija religijoje ir visuomenėje

Apipjaustymo paprotys yra senovinis ir tikriausiai jo šaknys yra akmens amžiuje. Kalbant apie religinę istoriją, jis laikomas priešistorinių žmonių aukų pakaitalu. Buvo paaukotas ne visas žmogus, o tik dalis jo nario, apkrauta religine simbolika, o pati varpa buvo kūno dalis, pakrauta jėga.

Judaizme apipjaustymas laikomas Izraelio ryšio su savo Dievu ženklu. Galima manyti, kad šį paprotį, kuris nurodytas antrojoje Mozės knygoje, Izraelio žmonės perėmė iš kaimyninių tautų. Iki Sovietų Sąjungos laikų apipjaustymo draudimas buvo atspirties taškas, siekiant priversti žydus religingai asimiliuotis savo aplinkoje. Žydų apipjaustymas atliekamas naujagimiams, kurie, kaip manoma, yra mažiau jautrūs skausmui.

Islamas negali nurodyti aiškios Korano nuostatos dėl apipjaustymo. Tik įsakymas eiti Abraomo keliu rodo, kad reikia apipjaustyti. Tolesni aiškinimai sutvirtino šį požiūrį į religinę pareigą. Skausmo patyrimas per apipjaustymą islame sugeria religinį pagrindą ir iškilmingą aplinką.

Tekstai šioje svetainėje buvo automatiškai išversti iš vokiečių kalbos. Originalų tekstą galite rasti adresu: www.penimaster.de/Penis/beschnittung-zirkumzision.html